Koolitused

2015 
Klikkerkoolituse algtõed. Lea Tummeleht. 26 mai (4 tundi loeng).
Õppisin klikkimise mõisteid ja põhimõtteid.

Koerte massaaž. Irina Bukk. 24 ja 25 oktoober (12 tundi, loeng+praktika).
Õppisin seda, et kahe päevaga ei saa midagi selgeks :) Heal juhul vaid lõõgastavad liigutused ja silitamised...

Ninatöö I ja II moodul. Lea Tummeleht. November - detsember (10 tundi).
Yarra õppis seda, et kummelilõhn tasub nuusutamist. Teise mooduli ajal õppis ta tarduma (kusjuures, see tuli tänu samal ajal toimunud Eluoskuste kursusele). Nägin palju vaeva, et need kaks asja kokku panna.

Eluoskuste õpituba. Kristina Mägi. 1 ja 8 detsember (2 tundi).
Yarra õppis ilusti trepist käima, trakside üle rõõmustama ja arsti juures liikumatult seisma.Vähemalt teoorias :P Mina õppisin seda, et iga liigutuse jaoks võiks olla oma vihje, kui tegevus vähekenegi muutub, tasub anda sellele muu nimi. "Kingapaelte sidumist ei saa õpetada vähem kui 30 vihjega."

Agilitykoolitus. Inga Järv, 5 detsember (2 tundi).
Õppisin seda, et mul on suur koer ;) Ehk siis pean Yarrale jätma päris palju ruumi enda ja tõkke vahele, et ta võtaks õige trajektoori. Minu meelest ca 1-1,5 m. Teine asi, vähemalt 1,5 m enne tõket anda märku järgmisest manöövrist, eriti siis kui koera kiirus on suur.
Ja üldiselt: jalgadega joonistan liikumistrajektoori, ehk kuhu suunas koer peab liikuma ja kätega annan märku, kui kaugel koer minust peaks olema.

2016 
Sportkoera toitumine. Tiia Ariko, 24 jaanuar (5 tundi loeng).
See kogus, mis toidupaki peal kirjas, on pigem väiksem kui koera tegelik vajadus. Näiteks: Platinum Lamb - 20 kg koerale 200-260 grammi, aga ise arvutades sain 350 grammi. Ja et ei tasu peljata inimeste toitu: riis ja kanaliha on täiesti ok. Enne ja peale võistlust (ca 15-30 min) võiks anda loomale väikse süsivesikulaksu.

Agilitykoolitus. Zeljko Gora. 5 veebruar (ca 4 tundi).
Õppisin, et me oleme liiga vara liiga raskeid asju trennides teinud. Et peaks minema "back to basics". Yarral on kiirust küll, hetkel alles umbes 60% võimalikust.

Spordipsühholoogia koerasportlasele. Aave Hannus, 20 veebruar (6 tundi loeng).
Õppisin, et olen palju asju õigesti teinud. Ei muretse, keskendun tegevustele, ärevusega tulen hästi toime, kasutan kujutluspilte, analüüsin tehtud vigu.
Võiksin rohkem tähelepanu pöörata sellele, millised mõtted tekitavad minus negatiivseid tundeid. Võiksin kasutada hingamistehnikat paremaks lõdvestumiseks (hingamissagedus alla 7 korra minutis, kiire ja järsk väljahingamine suurendab erutust).
Vähem alaerutust - kuigi läks trumm, siis pulgad võiksid ikka alles jääda!

Agilitykoolitus. Peter Holmberg. 28 aprill (ca 3 tundi).
Mul on "push dog". Ehk siis paremini tulevad meil välja kombinatsioonid, kus ma lükkan koera enda ees.
Holmbergi seminaril analüüsisime radu sellest aspektist, milline on koera trajektoor ja kus täpsemalt peab koerajuht mingit erilist võimlemist tegema. Erilist võimlemist peab enamasti tegema üks takistus ENNE koera suuna muutust.

Ninatöö III moodul. Lea Tummeleht. XX
Yarra õppis, et kummelilõhn pole ainus asi, mille näitamise eest preemiat saab. Otsis ja leidis uut lõhna ka võsast.

No comments:

Post a Comment